Zula (Lokumgames)

Zula (Lokumgames)
Zula oyunu Türk yapımı oldukça başarılı MMOFPS oyunlarından bir tanesi.

Eskiden hep “Neden Türk yapımı oyunlar yok” diye birbirimize sorardık. Teknolojinin gerisindeydik, oyun yapmayı değil oynamayı severdik, genelde ucuz olsun diye oyunları yaparken de en kötü ürünleri kullanırdık. Tüm bunların sonucunda da ortaya çıkan oyunlar daha oynanmadan rafa kaldırılıyordu. Ancak Türk oyun yapımcıları sanırım son dönemlerde akıllanmaya başlamışlar ki artık o eski dandik diye tabir edilen ürünleri kullanmıyor onun yerine daha iyilerini kullanmayı tercih ediyorlar. Bu da doğal olarak ortaya çıkan oyunların beğenilmesini ve oynanmasını sağlıyor. Zula (Lokumgames) oyunu da Türk yapımı olan MMOFPS oyunlarından bir tanesi. Oyunun detayları ve özellikleri ise şimdiye kadar çıkmış olan yerli yapım oyunlar göz önüne alındığı zaman oldukça başarılı diyebiliriz.

Oyunu oynamak için ilk olarak resmi sitesinden oyunu indirmeniz gerekiyor. Oyun kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunulmuş durumda. Yani herhangi bir ücret ödemeden bu oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyunda yer alan haritalar ise düşünülerek tasarlanmış. Yani oyuna girdiğinizde “İşte bu yerli yapım bir oyun” diyorsunuz. Mesela Üsküdar haritasına girdiğinizde duvarlarda Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses gibi sanatçıların posterlerini görüyorsunuz. Ayrıca oyunda öyle bir iki tane harita yok. Sürekli olarak da oyuna harita eklenmeye devam ediyor. Bu sayede Zula (Lokumgames) oyunu içerisinde çok geniş bir harita seçeneğiniz oluyor.

.....Silahlar:
MMOFPS oyunlarının vazgeçilmezi olan silah çeşitliliğini Zula (Lokumgames) oyununda da görüyoruz. Oyunda bu kadar çok silah çeşidi olmasına karşın ne yazık ki bu silahların büyük bir çoğunluğu para ile satın alınıyor. Silahların içerisinde aynı zamanda birçok Türk silahı da bulunuyor. Ayrıca oyuna yeni silahlarda eklenmeye devam ediyor. Bu sayede kendinizi sürekli olarak aynı silahlar ile oynamak zorunda hissetmiyorsunuz. Zaten bir MMOFPS oyununun vazgeçilmezleri arasında harita çokluğu ve silahların genişliği yer alıyor. Zula (Lokumgames) oyunu da bunu bizlere çok iyi sunmayı başarmış.

.....Karakterler:
Neredeyse tüm MMOFPS oyunlarında olduğu gibi oyunda iyi ve kötü karakterler bulunuyor. Kötü olarak bilinen karakter yabancılardan oluşuyorken iyi sınıfın oyuncuları ise ağır abi olarak tanımlanan tarzdaki oyunculardan oluşmakta. Zaten oynayacağınız karakterlerin hikâyeleri de oyun içerisinde mevcut. Yine bu da oyundaki hoş detaylardan bir tanesi. Bu sayede oynadığınız karakterin geçmişini ve hikayesini okuyabiliyorsunuz.
.....Grafikler:
MMOFPS oyunlarında çoğu oyuncu grafiğe önem verir. Bizim içinde grafik kalitesi MMOFPS oyunlarında vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Şimdiye kadar gördüğümüz birçok oyunda MMOFPS grafikleri oldukça başarılıydı. Zula (Lokumgames)ise yine bu başarı devam ediyor. Ancak grafikler öyle çok abartılacak kadar iyi değil. Ama aşağılanacak kadarda kötü değil. Orta seviyede olan grafik kalitesi sayesinde oyunu rahat bir şekilde oynayarak oyundan zevk alabiliyorsunuz. Yani oyuna başladığınızda grafiklerin kalitesi sizi de memnun etmeye yetecektir. Oyunun oynanışı ise başlarda biraz size zor gelebilir. Ancak oyunu oynadıkça oynanışına da alışıyorsunuz. Bu sayede de oyunu zamanla daha iyi oynamaya başlıyorsunuz.
.....Klan Sistemi:
Oyunda birçok MMOFPS oyununda olduğu gibi klan sistemi bulunuyor. Kendiniz klan açabilmek için 10.seviyeye gelmeniz gerekiyor. Ayrıca klan açmak içinde bir miktar para vermeniz gerekiyor. Klanın en önemli özelliği ise klan savaşları. Bu sayede klandaki takım arkadaşlarınız ile klan savaşlarına dâhil olabiliyorsunuz.

Genel olarak Zula (Lokumgames) oyunu için başarılı diyebiliriz. Her ne kadar grafikler çok övülecek gibi olmasa da son yıllarda bu tarz Türk oyunlarının yeni yeni çıkmaya başladığı göz önüne alınacak olursa oyunun şuan ki yerli yapım oyunlar arasında en iyilerinden bir tanesi olduğu söylenebilir.

Oyunun Adresi: http://www.lokumgames.com/

Zula oyunu epinlerini hızlı ve güvenli bir şekilde sitemizden satın alabilirsiniz.

https://www.gamerepin.com/zula